Hírek

ÚJABB CSÚSZTATÁS A HAZUGSÁGOK LAPJÁBAN 2023. április 25., kedd

A többször hazugságon kapott és ezért elmarasztalt újságban valótlan adatokkal hergelik ismét a közhangulatot a mosolygók városunkban.

 A legfrissebb lapjukban a Közmegegyezés című „tudományosnak” szánt elemzés a már megszokott hazugságokon, csúsztatásokon alapul és több valótlan állítást is tartalmaz. Sületlenségeket próbál konkrét tényként közölni a környező települések számadataira hivatkozva és városunkat ez alapján rossz fényben feltüntetni. Magyarul: a szomszéd települések mennyit költenek, a közterületeik rendben tartására, gondozására, fenntartására, ezt boncolgatja az „újságíró”. Ehhez egymással össze nem vethető adatokat használ fel. Az írásban a Nonprofit Kft. 332 millió összköltségvetése szerepel, ez azonban nem a közterületek rendben tartására fordított összeg hanem a kft. teljes költségvetése, amibe beletartozik a kilátó, a strandok, a parkoló rendszer, a közösségi ház, a Gamesz telep működtetése is. Ezt alapul venni félrevezető, összehasonlítási alapnak venni pedig rosszindulat, a közvélemény félrevezetése. Hiszen a 332 millió forintból 132.5 millió forint az, amit a városüzemeltetésre, közterület fenntartásra költenek Balatonföldváron. Utána jártunk a többi adat sem stimmel. Szántód ugyanis a cikkben szereplő 8.7 millió forinttal szemben 70 millió forintból 11 fővel látja el a Földvárhoz képest csupán fele akkora közterületének a fenntartását. Mivel az írás egyértelmű célja városunk lejáratása, önkormányzatunk megteszi a szükséges jogi lépéseket. Mosolygóék már többször bizonyították, hogy nem ismerik mondást miszerint nagyon nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik főként közügyeket érintő kérdésekben.