Hírek

Gratulálunk! 2023. május 12., péntek

Prof. Dr. habil. Szakály Sándort, városunk díszpolgárát, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának kutatóprofesszorát, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatóját választotta elnökének a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat 2023. május 11-én Budapesten megtartott közgyűlésén.

Városunk lakója, a Széchenyi-, Zrínyi Miklós-, Bezerédj- és Príma-díjjal is kitüntetett egyetemi tanár 1982 óta folytat tudományos ismeretterjesztő munkát országunk határain belül és kívül egyaránt. Számos alkalommal volt előadója, emlékező szónoka Balatonföldvár városa különböző rendezvényeinek. Szakály Sándor néhai Prof. Dr. Hámori Józsefet, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját, egykori alelnökét követi e tisztségben.