Hírek

Figyelemfelhívás: a Balaton jegén történő sportolásról, közlekedésről 2026. január 7., szerda

A Balaton jege jelenleg sem Balatonföldvár, sem Szántód közigazgatási körzetében nem szilárd, ezért sportolásra nem alkalmas, azon tartózkodni életveszélyes, TILOS!

Kérem, hogy partszakaszainkon legyenek körültekintőek, ne menjenek a vékony jégre!

Amennyiben a tó befagy és a jég megszilárdul, az önkormányzat jegyzőjének van lehetősége jégpályát kijelölni.

Várhatóan a jelenlegi időjárás előrejelzés alapján a héten lesz egy még komolyabb lehűlés, amely a vizet a szél leállása esetén viszonylag gyorsan megfagyaszthatja.

Amennyiben a jég sportolásra alkalmassá válik és jégpálya kijelölésére kerül sor, úgy arról a lakosságot tájékoztatni fogjuk!

A jégen tartózkodás szabályait, a jégbeszakadások miatt bekövetkezett balesetek megelőzése érdekében a rendőrök fokozottan ellenőrzik. A szabályok megszegése miatt helyszíni bírság szabható ki, vagy szabálysértési eljárás indítható.

Ha bármilyen jéggel kapcsolatos veszélyhelyzetet észlelnek (beszakadás, süllyedés stb.) azonnal hívják a 112-es segélyhívón a vízirendészet járőreit, vagy kérjenek segítséget a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 1817-es vízi segélyhívó telefonszámán!

Kérem vigyázzanak magukra, vigyázzunk egymásra!
Balatonföldvár, 2026.01.07. dr.Törőcsik Gabriella jegyző