Hírek

ÉLETFA- ISTEN ÉLTESSE AZ ANYÁKAT! 2024. május 5., vasárnap

Az Életfa átadásával ünnepeltük az Anyák Napját városunkban

Csiszár Zsolt szobrász alkotása egy ujjaival égnek mutató, kezet formázó fa, amelynek tenyerében, óvóan egy kis facsemete sarjad. A szobor a születést, a megújulást, a nőiességet, a generációk folytonosságát, s az ágakon szaporodó levelek száma pedig a termékenységet jelképezi. Városunk gyarapodását, erősödését tükrözi. Az Életfa levelein azon balatonföldvári gyermekek neve és születési éve szerepel, akik 2000. január elseje után születtek. Az esztendők alatt majdan tovább szaporodó levelek együttesen formázzák meg a fa lombkoronáját. A szív alakra emlékeztető levélforma a boldogságot hivatott jelképezni, melyet egy gyermek születése jelent. Hiszen minden gyermek világrajötte csoda, fontos esemény nemcsak egy család, hanem egy közösség életében is. Az átadó ünnepség fellépett a Kolping kórus. Anyák napi verssel és énekkel készültek az óvoda apróságai. Nagy Ferenc Édesanyám című versét az általános iskola diákja szavalta el.