Hírek

DÖNTÖTT A VÁROSVEZETÉS:TŰZIJÁTÉK ÉS TŰZIFA IS LESZ BALATONFÖLDVÁRON 2022. július 21., csütörtök

A tűzijáték árával(500.000Ft) emelik a szociális keretet városunkban és megtartják augusztus 20-án a tűzijátékot. Balatonföldvárnak kiemelt üdülővárosként a településen nyaralók igényeit is figyelembe kell vennie. Ezért döntött úgy a képviselőtestület, hogy nem mondja le az 500 ezer forintba kerülő tűzijátékot, hanem elfogadva a polgármester javaslatát annak összegével megemeli a szociális juttatások ez évi keretösszegét.

Előzmény: dr.Kovács Zsolt részéről önálló képviselői indítvány érkezett, hogy ebben az évben maradjon el augusztus 20-án a tűzijáték és az így felszabaduló 500 ezer forintot azon balatonföldvári polgárok támogatására fordítsa a város, akik nehéz helyzetbe kerülnek a fűtési szezonban.A kompromisszumos javaslatot a képviselőtestület minden tagja, az indítványt beadó dr. Kovács Zsolt is támogatta. Így a tűzijáték megtartása mellett annak árával emelkedik a szociális tűzifára szánt összeg Földváron.Mint ismeretes városunk amúgy is kiemelkedő szociális ellátórendszerrel rendelkezik, amit a mostani gazdasági helyzetben is működtetni tud (születési és életkezdési támogatás, tanévkezdési támogatás, iskolai életre felkészítő támogatás, szociális étkezés, szociális tűzifa támogatás, temetési támogatás).